Który kolagen wybrać, aby skóra wyglądała młodo | HouseofCollagen

Który kolagen wybrać, aby skóra wyglądała młodo.


Barbara

9 kwietnia, 2021

Który kolagen wybrać, aby skóra wyglądała młodo.

Przeczytasz w: 6

Kolagen znajduje zastosowanie zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. Wspomaga on leczenie trudno gojących się ran, zmniejsza bóle stawów, likwiduje zmarszczki, a dodatkowo ujędrnia skórę i zwiększa jej elastyczność. Jednak warto wiedzieć, że nie wszystkie dostępne na rynku preparaty ze wspomnianym białkiem w składzie działają równie skutecznie. Który kolagen wybrać, aby cieszyć się oczekiwanymi rezultatami?

Odmiany kolagenu

Wiele osób ma wątpliwości, który kolagen naturalny na skórę, do włosów czy też na stawy będzie najlepszym wyborem. To, że preparat ma w swoim składzie taką substancję, często nie jest gwarancją jego skuteczności. Wynika to z tego, że przeważnie nie jest to pełne białko, tylko produkty degradacji kolagenu, które nie działają wystarczająco efektywnie. Bardzo istotne jest, z jakiego surowca pozyskuje się ten cenny składnik. W wielu kosmetykach czy nawet preparatach leczniczych znajduje się kolagen cielęcy, inaczej hydrolizowany, otrzymywany na ciepło w wyniku gotowania chrząstek lub skóry cieląt. Jednak nie może on przenikać do skóry właściwej i krwioobiegu, co wynika z uzyskiwania zbyt dużych cząsteczek, mających nieodpowiedni ciężar właściwy. Warto zwrócić uwagę na kolagen hydratowany, którego źródłem są starannie wyselekcjonowane rybie skóry. Zastosowanie innowacyjnej metody jego pozyskiwania pozwala na otrzymanie tropokolagenu. To inaczej pojedyncza nanocząstka, która w takiej formie występuje także w naszym organizmie, może przenikać przez pory skóry i stymulować produkcję naturalnego kolagenu.
Który kolagen wybrać, aby skóra wyglądała młodo Kolagen Naturalny Natureffect

 

Który kolagen wybrać – zastrzyki, suplementy czy kosmetyki?

Zastrzyki z kolagenu to popularny zabieg, który stosuje się zarówno w celu likwidacji zmarszczek, jak i regeneracji stawów. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, trzeba mieć świadomość, że uzupełnienie poziomu białka jest tylko tymczasowe, nie stymuluje to jego produkcji przez organizm. Sporym zainteresowaniem cieszą się również kolagenowe suplementy diety. Często mówi się o nich, że nie działają, ponieważ kolagen nie ulega rozpadowi w przewodzie pokarmowym. Jednak nie jest to do końca prawda, gdyż dużo zależy od wykorzystanej formy białka. Jeśli cząsteczki zostaną rozbite i staną się odpowiednio małe (ich masa cząsteczkowa będzie wynosić średnio 5000 daltonów), mogą bez przeszkód zostać wchłonięte do krwiobiegu.

Który kolagen wybrać na skórę i włosy, aby cieszyć się pięknym i młodym wyglądem? Podjęcie takiej decyzji często jest trudne, ale najczęściej sięgamy po białko zawarte w kosmetykach. Jednak większość tego typu produktów działa tylko na powierzchni naskórka, a powodem jest brak aktywnego białka w składzie (zwykle jest to jego hydrolizat w postaci aminokwasów lub peptydów). Możliwość przenikania do skóry właściwej ma kolagen rybi, a dokładniej pozyskiwany z rybich skór, czyli wspomniany już tropokolagen. To główny składnik oferowanych przez nas preparatów, które mają postać skoncentrowanego żelu. Są one efektem wieloletnich badań naukowych, nie mają w składzie zbędnych konserwantów, parabenów czy barwników. Produkty z tropokolagenem uzupełniają braki kolagenu w skórze, wspomagając tym samym jej odbudowę i spowalniając procesy starzenia się. Zastosowanie dodatków uszlachetniających, takich jak złoto, srebro, miedź i platyna, pozwoliło na zwiększenie skuteczności preparatów. Można z powodzeniem stosować je jako kosmeceutyki, czyli kosmetyki mające właściwości prozdrowotne. Są one dobrym wyborem dla osób zastanawiających się, który kolagen na stawy czy na skórę okaże się odpowiedni. Tropokolagen w postaci żelu nawilża, rozświetla i odżywia cerę, wspomaga redukcję cellulitu i trądziku, pozwala również na zmniejszenie dolegliwości bólowych w okolicy stawów.