Jak stosować kolagen - suplementacja | HouseofCollagen

Jak stosować kolagen – suplementacja


Barbara

16 kwietnia, 2021

Jak stosować kolagen – suplementacja

Przeczytasz w: 6

Aby móc cieszyć się zdrową i piękną skórą, niezbędne jest zapewnienie jej odpowiednich ilości kolagenu naturalnego, szczególnie jeśli naskórek utracił już swoją młodzieńczą jędrność. Jednak suplementacja czy stosowanie zewnętrznych preparatów z kolagenem ma na celu nie tylko poprawę wyglądu skóry, ale również wzmocnienie kości, stawów lub ścięgien. Jako budulec tkanki łącznej białko strukturalne jest niezbędne dla organizmu. Jak stosować kolagen i jaka suplementacja będzie najlepsza?

 

W jakiej formie i jak stosować kolagen?

Odpowiedź na pytanie, kiedy stosować kolagen, zależy od wielu czynników. Dla jednych suplementacja białka będzie sposobem na odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry, u innych wesprze układ mięśniowy oraz stawy i ścięgna. Zatem, czy warto suplementować kolagen i jak zrobić to najlepiej? Przede wszystkim trzeba dopasować jego formę do swoich potrzeb. Białko dostępne jest m.in. w postaci tabletek, płynów lub proszków do rozpuszczania. Dużą popularnością cieszą się kosmetyki zawierające kolagen, szczególnie jeśli chce się uzyskać ładny wygląd skóry czy też wpłynąć na regeneracje mięśni stawowych. W przypadku takich preparatów warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj białka w nich zawartego. Nasze kosmetyki wykorzystują tropokolagen, pochodzący z rybich skór. Jest on tożsamy z białkiem wytwarzanym przez organizm człowieka, dlatego jest najbardziej efektywny ze wszystkich odmian kolagenu.

 

kolagen suplementacja

 

Suplementacja kolagenu

Dużą popularnością cieszą się suplementy zawierające kolagen, które można rozpuszczać w wodzie lub przyjmować z jedzeniem. Mają one zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Najważniejszy argument przeciwko stosowaniu białka w postaci suplementów diety wskazuje na jego niską wchłanialność w przewodzie pokarmowym. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, który kolagen wybrać. Przede wszystkim trzeba decydować się na preparaty, które zawierają białko w formie hydratu, a nie hydrolizowane. Zaletą pierwszego typu jest szybsze wchłanianie oraz skuteczniejsze działanie. Jeśli białko ma być efektywne, musi składać się z cząsteczek wchłanialnych przez jelito i trafiających bezpośrednio do krwiobiegu. Kolagen hydrolizowany otrzymywany jest zazwyczaj z chrząstek lub skóry zwierzęcej. Nie wpływa on na poprawę kondycji naskórka, ponieważ jego cząsteczki są za duże, aby zostały prawidłowo przyswojone. Dlatego lepszym wyborem jest kolagen natywny (hydrat), czyli zawierający potrójną helisę. Jest to właśnie tropokolagen, zawarty w naszych preparatach. Cząsteczka białka w formie hydratu jest tak ukształtowana, że swobodnie przenika do komórek.
Jak długo stosować kolagen, aby zobaczyć pierwsze rezultaty kuracji? Osoby, które chcą poprawić stan swoich kości i więzadeł, mogą oczekiwać zmian już po kilku dniach. Pozytywne skutki odpowiedniej suplementacji widoczne są na skórze po kilku tygodniach od rozpoczęcia kuracji. Tworzy rusztowanie na narządy wewnętrzne. Nie wystarczy wiedzieć, jak brać kolagen, ale trzeba również stosować odpowiedni suplement. Białko odmładzające skórę powinno należeć do typu I, czyli być pochodzenia morskiego (rybiego).

Stosowanie kosmetyków z kolagenem

Nasze preparaty zawierają tropokolagen pochodzenia rybiego, który skutecznie przenika do warstwy właściwej skóry. Jak stosować kolagen w kosmetykach, aby był skuteczny? Ważne jest, aby codzienną pielęgnację zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry. Kolagen przedostanie się do komórek tylko, jeśli naskórek będzie dobrze odtłuszczony. Kosmetyk z tropokolagenem nakłada się na skórę i wklepuje. Należy zrezygnować z intensywnego wmasowywania preparatu, aby nie naciągać skóry. Wklepywanie poprawia jej ukrwienie i jędrność. Co jakiś czas przed aplikacją preparatu warto wykonać peeling, aby ułatwić proces regeneracji naskórka do wytwarzania i lepszego wchłaniania naturalnego kolagenu.