Dlaczego warto wybrać produkty kolagenowe | HouseofCollagen

Dlaczego warto wybrać produkty kolagenowe?


Barbara

23 kwietnia, 2021

Dlaczego warto wybrać produkty kolagenowe?

Przeczytasz w: 4

Kolagen występuje naturalnie w naszym organizmie i jest ważnym budulcem tkanek. Często nazywa się go białkiem młodości, ponieważ odpowiada za elastyczność i napięcie skóry, a także jej właściwe nawilżenie. Z wiekiem zdolność organizmu do produkcji kolagenu zmniejsza się, wówczas jego poziom można zwiększyć dzięki specjalnym preparatom kolagenowym.

 

Kolagen naturalny jest budulcem kości, zębów, naczyń krwionośnych, skóry, a nawet rogówki oka. Ponadto chroni narządy wewnętrzne, przyspiesza proces gojenia ran i wspiera układ odpornościowy. Niedobór tego białka powoduje, że widoczne stają się oznaki starzenia – skóra staje się wiotka i sucha, pojawiają się na niej bruzdy oraz zmarszczki. Zmniejszona produkcja kolagenu to naturalny proces, ale może zachodzić już w młodym wieku, nawet po 25. roku życia. Istotny wpływ mają na to niekorzystne czynniki zewnętrzne jak promienie UV, stres czy zanieczyszczone powietrze.

Skutki niedoboru kolagenu w organizmie to nie tylko pogorszona kondycja skóry, ale i włosów czy paznokci. Niewystarczająca ilość tego cennego białka przyczynia się też do problemów ze stawami i widzeniem, a nawet nieprawidłowej pracy narządów wewnętrznych. Stosowanie produktów kolagenowych poprawia wygląd skóry, wygładza zmarszczki, odbudowuje strukturę włosów, a dodatkowo zmniejsza widoczność cellulitu i łagodzi dolegliwości bólowe w okolicy stawów. Pierwsze efekty można dostrzec już po kilku tygodniach kuracji. Aby wyrównać niedobory kolagenu i wyeliminować związane z tym negatywne skutki, należy sięgać po sprawdzone, wysokiej jakości preparaty oraz stosować je regularnie.