Co zamiast botoksu? czyli Piękna, jędrna skóra bez toksyny botulinowej

Co zamiast botoksu? czyli piękna, jędrna skóra bez toksyny botulinowej


Paulina

15 lipca, 2021

Co zamiast botoksu? czyli piękna, jędrna skóra bez toksyny botulinowej

Każdy z nas marzy o pięknej, jędrnej i zdrowej skórze. Niestety im więcej lat w naszej metryce, tym o naturalny efekt piękna coraz trudniej. Rozwiązaniem na tą bolączkę są różnego rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii a także wszelkie kosmetyki i inne preparaty, których zadaniem jest opóźnienie procesów starzenia się skóry. Toksyna botulinowa, czyli znany wszystkim botoks jest pierwszym, co przychodzi nam na myśl. A tymczasem nie jest to jedyna metoda i da się o wiele prościej, skuteczniej, taniej i na dłużej.

Jak? Otóż antidotum na piękną skórę mimo upływu lat jest kolagen, nie bez powodu zwany „białkiem młodości”. Znacznie poprawia wygląd skóry, przywracając jej jędrność i odpowiednie nawilżenie, pozwala skórze pozbyć się przebarwień, trądziku a nawet cellulitu, natomiast poza pięknym wyglądem przyśpiesza gojenie się ran, wzmacnia stawy i kości, wspomaga układ trawienny i krwionośny. Jest jeszcze jedna kwestia, która znacząco wskazuje na przewagę kolagenu nad botoksem- to prawda że po jednym i drugim efekty są widoczne niemal natychmiastowo, z tym że kolagen daje efekty niezwykle naturalne, czego nie zawsze można powiedzieć po zastosowaniu toksyny botulinowej.

Botoks nie spowalnia procesów starzenia się skóry

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej cieszą się ogromną popularnością. Szybkie, widoczne efekty sprawiają, że tak wiele osób – bo już nie tylko kobiet, ale coraz częściej także i mężczyzn – decyduje się na jego wykorzystanie. A tymczasem tak popularny botoks nie dość że przynosi efekty krótkofalowe i zabiegi z jego użyciem trzeba często powtarzać, to dodatkowo tworzy na twarzy efekt maski, gdyż toksyna botulinowa działa na zasadzie blokady przesyłania bodźców z zakończeń nerwowych do mięśni. Co prawda pozwala to na spłycenie bądź usunięcie zmarszczek, jednak wpływa także na znaczne ograniczenie mimiki. Stosowanie botoksu będzie więc korzystne jedynie wtedy, gdy zabiegi z jej użyciem nie będą stałym rytuałem a jedynie pojedynczymi sytuacjami, po drugie, gdy botoks będzie służył do delikatnego wypełnienia bądź korekty ust, po trzecie gdy będzie on stosowany w celach medycznych, na przykład do blizn pooperacyjnych i po czwarte, gdy botoks zostanie zastosowany przez profesjonalistę, który zarówno odpowiednio dobierze proporcje, jak również prawidłowo wstrzyknie preparat tak, by nie powstał efekt zmrożonej twarzy.

Kolagen zamiast botox

Kolagen jako alternatywa botoksu

Choć tak naprawdę kolagen nie zastępuje botoksu, lecz ma o wiele lepsze i korzystniejsze zastosowania. Botoks bowiem nie wpływa na poprawę kondycji naszej skóry i w żaden sposób nie jest sposobem na terapię odmładzającą. Botoks pełni jedynie rolę wypełnienia, najczęściej stosowany do wypełnienia zmarszczek. Natomiast efekt odmłodzenia możliwy jest za sprawą pobudzenia i regeneracji włókien kolagenowych. Kolagen sprawia, że skóra staje się świetlista, gładka, jędrna i gęsta, usuwane są przebarwienia oraz niwelowane inne problemy skórne. Oczywiście współczesne gabinety kosmetyczne oraz kliniki medycyny estetycznej oferują pełną gamę różnorakich zabiegów z wykorzystaniem różnych lamp i preparatów, natomiast kolagen jest w pełni bezpieczny, a jednocześnie przynosi efekty natychmiastowe, długofalowe i co najważniejsze- naturalne. Kolagen nie tylko spowalnia naturalne procesy starzenia się skóry, ale jednocześnie przyczynia się do odbudowy poszczególnych struktur skóry. Co więcej, pozytywnie wpływa także na skórę wrażliwą, tworząc na jej powierzchni specjalną barierę ochronną a także na skórę głowy, włosy i paznokcie.

Chcąc mieć piękną i zdrową skórę a jednocześnie dobre samopoczucie pomimo upływu lat, warto pamiętać o kolagenie. Można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów, gdzie z użyciem specjalistycznych narzędzi oraz preparatów pobudza do działania oraz je wzmacnia. Ponadto dostępnych jest wiele kosmetyków zawierających kolagen, występuje on w postaci tabletek czy płynów a także możemy go przyjmować wraz z pożywieniem.

Zadbana, zdrowa i piękna skóra to nasza wizytówka. Sprawmy, by była taka zawsze, pamiętając o wyjątkowych właściwościach medycznych i kosmetycznych kolagenu, zaś na botoks decydujemy się w zupełnej ostateczności.