Aktywne dodatki w produktach kolagenowych | HouseofCollagen

Aktywne dodatki w produktach kolagenowych


Barbara

30 kwietnia, 2021

Aktywne dodatki w produktach kolagenowych

Przeczytasz w: 4

W produktach kolagenowych stosuje się dodatki, które wzmacniają i rozszerzają zakres działania kosmetyku. Wśród nich jest min. srebro, złoto, miedź, platyna. To składniki o wyjątkowym działaniu. Ich synergia z kolagenem, często wyróżnia takie produkty na tle innych dostępnych kolagenów.

Złoto

Złoto sprawdza się do wygładzania zmarszczek i jednocześnie opóźnia procesy starzenia się skóry. Ujędrnia naskórek, zmniejsza opuchlizny i obrzęki. Pobudza w skórze procesy regeneracyjne. Złoto ma właściwości antybakteryjne, dzięki którym sprawdza się w walce z trądzikiem. Pomaga w łagodzeniu podrażnień, nawilża i odżywia naskórek. Wyrównuje koloryt skóry i rozświetla ją. Wykazuje działanie ochronne przed zanieczyszczeniami.

Srebro

Srebro nawilża nawet bardzo suchą skórę. Pozwala się cerze zregenerować, przyspieszając odbudowę tkanek miękkich. Srebro rewitalizuje, działa łagodząco na podrażnienia, jednocześnie wyrównując koloryt skóry. Pozwala regulować wydzielanie sebum, wykazuje działanie przeciwzapalne, niweluje trądzik oraz zmiany skórne. Tworzy barierę ochronną, zabezpiecza przede wszystkim przed wiatrem, mrozem i promieniami słonecznymi.

 

Aktywne dodatki w produktach kolagenowych
Aktywne dodatki w produktach kolagenowych – zobacz artykuł o kolagenie naturalnym

Miedź

Miedź pozwala odzyskać młody wygląd skóry. Pobudza fibroplasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Zmniejsza przebarwienia i pozytywnie wpływa na układ krwionośny. Spłyca powstałe zmarszczki, opóźnia starzenie się skóry. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym redukuje trądzik, oczyszcza i reguluje wydzielanie sebum, a także nadmierną potliwość.

Platyna

Platyna potęguje działanie składników kosmetycznych, wzmacnia ich antyoksydacyjne właściwości. Ponadto zmniejsza przebarwienia i zmiany naczyniowe oraz trądzik, a także utrzymuje stały poziom nawilżenia i poprawia elastyczność skóry.